Kostka 6x6x6Kolejny sześcian, który może stać się dla Ciebie wyzwaniem, to kostka 6x6. W naszej ofercie na stronie www.speedcube.pl znajdziesz kilkadziesiąt modeli tej kostki. Wśród sprzedawanych przez nas "szóstek", znajdziesz kostki za niewiele ponad 50 zł a jeżeli chodzi o górną granicę, to trudną ją wyznaczyć. Można się spodziewać, że takie firmy jak Gan Cube, MoYu lub MoFangGe wprowadzą na rynek jeszcze wiele układanek typu 6x6 od wersji budżetowych po segment premium.


na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów

Czym wyróżnia się kostka 6x6x6

Kostka 6x6x6 ma parzystą ilość elementów zewnętrznych. Kostki te są znacznie trudniejsze do ułożeń ze względu na możliwość wystąpienia parity. Problem ten może pojawić się podczas ułożeń ze względu na to, że w kostkach parzystych (podobnie w 4x4, 8x8, 10x10...) nie występują pojedyncze centry. Wymaga to też zapamiętania układu kolorów na kostce, co znacznie ułatwia kolejne etapy ułożeń.

Konstrukcja kostki 6x6x6

Większość produktów z grupy 6x6x6, oparte są na wewnętrznej konstrukcji kulowej, co oznacza duże zaawansowanie mechanizmu. Ilość elementów w tym Big Cubie rośnie do 36 zewnętrznych ruchomych centrów, krawędzi i narożników. Wewnętrzne elementy, min. consty, krzyżak, set konstrukcyjny (śruby, sprężynki i podkładki), to niewielka ilość z dziesiątek części, które powinny spowodować większe docenianie i respekt dla tej łamigłówki. Praktycznie każdą kostkę 6x6x6 można regulować za pomoc śrub, co pozwala lepiej spersonalizować kostkę pod swoje potrzeby i oczekiwania.

Ciekawostki o kostce 6x6x6

Aktualnie coraz częściej na rynku pojawiają się kostki 6x6x6 z magnetycznym pozycjonowaniem.
Dzięki temu bardziej zaawansowani zawodnicy speedcubingu, mogą osiągać lepsze czasy na oficjalnych zawodach WCA. Coraz częściej magnetyczne szóstki są osiągalne w niskich cenach z elementami i jakością zaczerpniętą z produktów premium. Masowa produkcja kostki 6x6x6, została zapoczątkowana przez Panagiotisa Verdesa  przez Verdes Innovations SA, z siedzibą w Grecji w 2008 roku. Przez kilka lat do produktów V-Cube, nikt nie zbliżył się jakością. Obecnie na rynku mamy kilku producentów, którzy tworzą kolejne świetne modele, które przed wprowadzeniem do masowej sprzedaży, testowane są przez najlepszych zawodników na świecie (Max Park, Feliks Zemdegs czy Kevin Hays). Wszystkie te nowinki staramy się mieć na bieżąco w swojej ofercie. Jeżeli więc szukasz dobrej kostki 6x6x6, to u nas znajdziesz ją w najlepszej cenie.