Chcesz zafundować sobie rozrywkę, dzięki której będziesz mógł także rozwijać różne umiejętności? W takim razie znakomitym wyborem są kostki logiczne dla dorosłych, które zamówisz między w naszym sklepie internetowym. W przygotowanym asortymencie znajdziesz informacje na temat ich historii i rodzajów oraz kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, od czego warto zacząć swoją przygodę z kostkami logicznymi. Spróbujesz swoich sił w układankach?

Kostki logiczne dla dorosłych – od czego się zaczęło?

Od czego zaczęła się historia kostek logicznych dla dorosłych? Pojawienie się ich zawdzięczamy węgierskiemu architektowi Ernő Rubikowi, który, jak z pewnością się domyślasz, stworzył i przedstawił światu kultową już kostkę Rubika. Wynalezienie logicznej układanki miało miejsce w 1974 r., jednak dopiero dwa lata później opatentowano ją i skonstruowano w Japonii. Odpowiadał za to słynny wtedy inżynier Terutoshiego Ishige. Co ciekawe, sam Ernő spędził aż miesiąc nad pierwszym ułożeniem kostki logicznej dla dorosłych. W Polsce premiera układanki miała miejsce w 1980 r.

Na czym polega układanie kostek logicznych dla dorosłych?

Zasady układania kostek logicznych dla dorosłych są dość proste, jednak często tylko w teorii. W praktyce osiągnięcie zwycięstwa może okazać się nie lada wyzwaniem i być niezwykle czasochłonne, dlatego wiele osób poddaje się już na początku. Wystarczy jednak odrobina doświadczenia i wprawy, aby móc z biegiem czasu stopniowo zwiększać swój stopień zaawansowania i sięgać po coraz bardziej skomplikowane kostki logiczne dla dorosłych. W przypadku kultowego modelu Rubika zasady polegają na tym, aby ułożyć kostkę tak, aby na każdej ścianie były te same kolory. I tu czas na ciekawostkę – w przypadku akcesoriów z kategorii 3x3x3 liczba kombinacji wynosi aż 43 tryliony, a minimalna liczba ruchów, których potrzeba do rozwiązania logicznej kostki, wynosi nie więcej niż 29. Dużo zależy od modelu i Twoich predyspozycji. Robi wrażenie, prawda? A to dopiero początek zabawy z układankami, które mogą osiągać wymiary wynoszące nawet 7x7x7 i więcej.

W celu ułatwienia zabawy z kostkami logicznymi dla dorosłych opracowano kilkanaście różnych technik, które sprawdzą się zarówno w przypadku Rubika, jak i kostek sportowych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Jedną z nich jest metoda ZB, którą zawdzięczamy duetowi Zborowski i Bruchem oraz system ZZ speedcubing. Wśród najpopularniejszych technik znalazły się także LBL, Fridrich, Petrusa czy Columns First.

Rodzaje kostek logicznych dla dorosłych

Rosnąca popularność kostki Rubika i pozostałych układanek logicznych dla dorosłych sprawiła, że rozpoczęto prace nad innymi wariantami. Wszystko po to, aby zafundować pasjonatom jeszcze więcej rozrywki i możliwości. Tak właśnie powstały między innymi kostki sześcienne, wśród których znalazły się: 2x2x23x3x3 (kostka Rubika), 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7, 8x8x8, 9x9x9, 10x10x10, 11x11x11, 13x13x13, a nawet 17x17x17. Dodatkowo na liście propozycji znajdziesz także modele Square-1, Fisher Cube, Vold Cube, Skewb, Gear Cube i Mirror Blocks. Na tym nie koniec! Wśród kostek logicznych dla dorosłych nie brakuje również propozycji duwnastościennych, które są doskonałą propozycją dla zaawansowanych pasjonatów speedcubingu. Są to między innymi Kilominx, Teraminx, Gigaminx, Megaminx czy Starminx. Oprócz kostek sześciennych i dwunastościennych można również znaleźć na rynku modele ośmiościenne, czworościenne i o nieregularnych kształtach.

          

Jaką kostkę logiczną dla dorosłych wybrać?

W sklepie internetowym Speed Cube znajdziesz bogaty wybór kostek logicznych dla dorosłych. W aktualnym asortymencie przygotowaliśmy dla naszych klientów takie modele jak 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7 i większe. Dodatkowo oferujemy akcesoria Megaminx, Pyraminx, Gear Cube, Skewb, zmiennokształtne oraz SQ-1. Nasze sportowe kostki logiczne dla dorosłych to świetna propozycja zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Co więcej, w ofercie mamy również propozycje różnorodnych firm, wśród których znajdziesz także liczne rozszerzenia. Chcesz zafundować sobie wielogodzinną frajdę? W takim razie mamy dla Ciebie kilka wskazówek na temat wyboru odpowiedniej kostki logicznej.

Tak naprawdę wszystko zależy nie tylko od Twojego poziomu zaawansowania, ale także chęci rozwoju pasji i umiejętności. Jeśli Twoim marzeniem jest zdobycie tytułu mistrza świata w speedcubingu, to zdecydowanie warto sięgać po skomplikowane kostki logiczne dla dorosłych. Z kolei początkujący powinny wybierać proste, jak najmniejsze modele, aby nie tylko nie zniechęcić się do dalszego treningu, ale także po to, aby poznać zasady speedcubingu przed zakupem zaawansowanych układanek. Bogaty wybór propozycji najlepszych marek, w tym na przykład MoFangGe, Cyclone BoYs czy ZhiSheng, gwarantuje, że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Udanej zabawy!

Ciekawostka na koniec? Wszystkie powyższe rodzaje łamigłówek są też świetną propozycją dla młodszych pasjonatów układanek. Można powiedzieć więcej, dzieci w wieku szkolnym i młodzież osiągają znacznie lepsze wyniki niż osoby dorosłe. Warto więc zainwestować w taki rodzaj rozwojowego i edukacyjnego sportu - dla wszystkich.